fbpx

O nas

Senior
Residence
Borne
Sulinowo

Ideą powstania Senior Residence w Bornem Sulinowie, było stworzenie seniorom domu całodobowej opieki, gwarantującego komfortowe warunki mieszkalne połączone ze świadczeniem usług opiekuńczo-bytowych w przyjaznej oraz rodzinnej atmosferze. Jednocześnie chcieliśmy stworzyć przyjazny dom również dla rodzin odwiedzających naszych podopiecznych, stąd właśnie zrodził się pomysł powstania bazy noclegowej dla ich najbliższych.

Senior Residence

Senior Residence, znajduje się w sercu Bornego Sulinowa, które z kolei jest otoczone zielenią i sosnowymi lasami. Atutem tego położenia jest wygodny dostęp do pobliskich terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych, a także bliskość ważniejszych instytucji miejskich.

Budynek jest nową konstrukcją pozbawioną barier architektonicznych od podstaw zaprojektowaną tak, by oferować jego mieszkańcom wszelkie udogodnienia, niezbędne do normalnego funkcjonowania osobom w podeszłym wieku.

Znajduje się tu miejsce dla 63 podopiecznych, którzy mieszkają w wygodnych jedno lub dwuosobowych pokojach z łazienkami i kompletnym wyposażeniem sanitarnym (wc, prysznic, umywalka). We wszystkich pokojach wyposażonych komfortowo znajduje się TV, telefon oraz bezpłatny dostęp do internetu. Dodatkowo zainstalowana została w nich sygnalizacja SOS połączona z dyżurką opiekunów.

Dom posiada cztery kondygnacje z przestronną windą służącą do przemieszczania się pomiędzy piętrami. Pod parterem budynku, znajduje się kuchnia wyposażona w wysokiej klasy sprzęt gastronomiczny, oraz przestronna jadalnia z dużymi oknami tarasowymi.

Oprócz kuchni w drugiej części budynku znajduje się pralnia główna wraz z suszarnią oraz pomieszczeniami technicznymi.

W samym sercu Senior Residence, znajduje się wyposażone w nowoczesny sprzęt Centrum Rehabilitacji i Hydroterapii, z którego korzystają nasi podopieczni.

Podczas projektowania parteru kierowaliśmy się przede wszystkim myślą o tym, aby stworzyć tu miejsce, w którym mieszkańcy Senior Residence mogliby wspólnie spędzać czas przy pogawędkach lub wspólnych zajęciach. Stąd pomysł na kawiarenkę wyposażoną w stoliki z wygodnymi fotelikami oraz komfortowe sofy umożliwiające wspólne biesiadowanie lub oglądanie TV. W naszej kawiarence znajduje się barek, w którym można zamówić herbatę, kawę, zimne napoje, ciasto, słodycze czy też lody.

Na parterze znajduje się całodobowa recepcja, gabinety zabiegowe z pomieszczeniami biurowymi. W dalszej części tej kondygnacji mieszczą się pokoje oraz wygodny aneks kuchenny, wyposażony w niezbędny sprzęt do wypieku ciast i gotowania, gdzie podopieczni mogą samodzielnie lub z pomocą opiekuna, przyrządzić dodatkowy posiłek bądź upiec ciasto.

Personel Senior Residence został starannie wyselekcjonowany, przygotowany oraz przeszkolony do pracy z osobami starszymi. Spośród aplikujących na stanowisko opiekuna kandydatów, posiadających wymagane uprawnienia, pracę zaproponowaliśmy tylko tym osobom, które cechują się życzliwością, pozytywnym usposobieniem, cierpliwością oraz empatią.

Z doświadczenia wiemy, że praca w domu seniora nie należy do łatwych, a osoby decydujące się na nią, powinny wykonywać ją z powołania. Nasz personel jest przygotowany do udzielenia pomocy w zagrożeniu podstawowych czynności życiowych oraz w prawidłowej pielęgnacji osób w wieku starszym.

Decyzja Wojewody Zachodniopomorskiego

Dom jest nie tylko tam, gdzie pasuje klucz lecz tam, gdzie sercu dobrze