fbpx
Senior Residence Borne - maki

Zajęcia dodatkowe dla Seniora

Senior Residence Borne - portret

Kto powiedział, że starość musi być nudna?

Warsztaty kulinarne

W jadalni Senior Residence organizowane są warsztaty kulinarne, na których mieszkańcy domu wspólnie z nasza panią dietetyk przygotowują zdrowe posiłki oraz rozmawiają na temat prawidłowego odżywiania. Warsztaty te maja na celu aktywizację seniora oraz zwrócenie jego uwagi na to, jak ważnym elementem dla naszego organizmu jest zdrowe odżywianie.
Tutaj także oprócz zwykłych posiłków przygotowujemy dla pensjonariuszy przyjęcia urodzinowe oraz okolicznościowe, tak aby czuli się oni jak u siebie w domu.

Senior Residence Borne - krojenie
Senior Residence Borne - warsztaty muzyczne

Muzykoterapia

Muzykoterapia to czas spędzony w miłej atmosferze, przy dźwiękach muzyki, wśród działań muzycznych, aktywizujących i relaksujących. Bardzo ważnym aspektem muzykoterapii jest jej pozytywny wpływ na poprawę mowy. Jak wiadomo mięśnie twarzy u osób starszych z upływem czasu wiotczeją, a w związku z tym aparat mowy w pewnym momencie przestaje działać tak, jak powinien. Muzyka i śpiew pozytywnie wpływają na płynność mowy. W Senior Residence mieszkańcy zatem wspólnie śpiewają, słuchają muzyki oraz tańczą ucząc się nowych kroków tanecznych.

Warsztaty plastyczne

Podczas naszych warsztatów plastycznych seniorzy mają do wyboru wiele technik plastycznych. Prowadzimy m.in. warsztaty z malarstwa, rysunku, ceramiki, szydełkowania. Odbywają się również zajęcia, podczas których odkrywane są tajniki różnych technik zdobniczych np. decoupage. Nasi seniorzy, podczas tego typu zajęć wykonują sympatyczne upominki takie jak, kartki okolicznościowe, czy ozdoby świąteczne. Większość prac naszych podopiecznych zamieszczamy w specjalnie na ten cel stworzonej galerii.

Senior Residence Borne - warsztaty plastyczne

To nie to, że z wiekiem stajemy się dziećmi. Wiek po prostu pokazuje, jakimi dziećmi pozostaliśmy - Johann Wolfgang von Goethe