fbpx

Dlaczego w Bornem Sulinowie?

Bardzo dobra lokalizacja

Podczas gdy większość domów seniora znajduje się z dala od zgiełku ulic miejskich i jako atut wymienia swoje położenie na kompletnym odludziu, nam zamarzył się dom, którego mieszkańcy mogliby korzystać zarówno z uroków przyrody, jak i z bliskości najważniejszych punktów sprzedaży lub obsługi, w których samodzielnie lub w towarzystwie opiekunów mogliby pójść na drobne zakupy lub załatwić swoje sprawy.

W związku z tym faktem, Senior Residence pod tym względem ma strategiczne położenie, gdyż znajduje się w otoczeniu zielonych lasów w bliskości przepięknego jeziora Pile, ale jednocześnie jest usytuowany w samym sercu jakże uroczego Bornego Sulinowa.

W społeczności Bornego Sulinowa

Nasi Seniorzy bez konieczności oczekiwania na organizację specjalnie na ten cel wyjazdów grupowych, w każdej chwili mogą wyjść na zakupy, posiedzieć na ławeczce na miejskim skwerku obserwując toczące się wokół życie lub skorzystać ze struktur przeznaczonych dla wszystkich mieszkańców miasta, sprawiających że życie staje się komfortowe oraz wygodne.

Daje im to poczucie przynależności do niewielkiej społeczności Bornego Sulinowa oraz pozwala na integrację z otaczającym ich środowiskiem. A co za tym idzie poprzez zróżnicowane bodźce zewnętrzne sprzyjające zachowaniom podtrzymującym ich samodzielność i prowadzących w rezultacie do lepszej aktywizacji o którą w starszym wieku tak ciężko.

Senior Residence Borne - panorama

Ważna decyzja

Właściciel obiektu zapytany o to, dlaczego wybrał na inwestycję akurat Borne Sulinowo, opowiedział nam taką historię:

„Pewnego dnia zaproponowałem mojej Mamie wyjazd na odpoczynek do domu seniora, mówiąc że wybierzemy razem miejsce do którego chciałaby pojechać. Po przejrzeniu kilkunastu ofert tego typu placówek moja Mama spojrzała na mnie poważnym wzrokiem i powiedziała:
Wiesz co synku? Te wszystkie domy owszem są ładne, komfortowo wyposażone, ale ich minusem jest to, że znajdują się na kompletnym zadupiu! A ja lubię popatrzeć na ludzi, toczące się życie, spacerować ulicami, usiąść na skwerku i sama sobie zrobić zakupy w sklepie”.

„No cóż, trudno nie przyznać jej racji. Dlatego przeanalizowaliśmy uważnie wiele miejsc, które braliśmy pod uwagę planując naszą inwestycję, aż w końcu wybraliśmy Borne Sulinowo, spełniające praktycznie wszystkie nasze oczekiwania”.

I dobrze się stało, bo takiej właśnie placówki brakowało w okolicy, a nasi Seniorzy przyjeżdżając do nas mogą poczuć się jak na wakacjach ich życia, na które zawsze mieli ochotę, ale nigdy nie starczało czasu…