fbpx
Senior Residence Borne Sulinowo - SPA i wellness

SPA & wellness

Masaże SPA

Cennik

MASAŻ CENA CZAS
masaż relaksacyjny całego ciała 90 zł 60 min
masaż ciepłym masłem SHEA 60 zł
110 zł
częściowy
30 min
całkowity
60 min
masaż ciepłym olejkiem kokosowym 60 zł
110 zł
częściowy
30 min
całkowity
60 min
masaż olejkami eterycznymi

60 zł

110 zł

częściowy
30 min
całkowity
60 min
masaż relaksacyjny z peelingiem
(peeling czekoladowy, cukrowy lub solny)

70 zł

120zł

częściowy
30 min
całkowity
60 min
masaż świecą aromatyczną 70 zł
120 zł
częściowy
30 min
całkowity
60 min
terapia blizny 40 zł 30 min
ujędrniający rytuał z wykorzystaniem masażu peelingującego i masażu bańką chińską 80 zł częściowy
ok. 45 min
 • Masaż – pozwala odprężyć się i zrelaksować. Dzięki masażom możemy zadbać o piękny wygląd i dobre samopoczucie dostarczając swemu ciału oraz zmysłom przyjemnych odczuć, które na długo pozostaną w pamięci.
 • Masaż przy wykorzystaniu masła Shea szczególnie polecany jest u osób ze skórą wrażliwą i suchą. Ma właściwości mocno regenerujące i nawilżające. Poprzez podgrzanie go i wmasowanie w skórę w doskonały sposób wchłania się, wygładzając i ujędrniając skórę. Dzięki zawartości witamin z grupy A, E i F ma zdolności do pobudzania naskórka, odbudowy i regeneracji.
 • Masaż ciepłym olejem kokosowym. Olej kokosowy uznawany jest za jeden z najlepszych i najzdrowszych olei. Zawiera witaminy i minerały, dzięki czemu posiada szerokie właściwości odżywcze. Masaż olejem kokosowym wprowadza cenne składniki w skórę, doskonale odżywiając ją i regenerując. Doskonale sprawdza się w redukcji napięcia mięśniowego, w przyspieszeniu przemiany materii, w odżywieniu skóry i likwidacji toksyn, a także w regulacji ciśnienia krwi.
 • Masaż olejkami eterycznymi jest uważany za najlepszy sposób masażu aromaterapeutycznego. Połączenie masażu relaksacyjnego z zastosowaniem odpowiednich olejków eterycznych, pozwala uzyskać stan pełnego relaksu i ukojenia. Wpływa na wyeliminowanie poczucia zmęczenia fizycznego, ale i psychicznego. Niweluje napięcia mięśniowe w naszym ciele, a nawet wysoki poziom stresu. Do zastosowania aromaterapii wykorzystuje się olejki eteryczne pozyskiwane z części: kwiatów, liści, łodyg, nasion oraz drzew. W zależności od ich połączenia mogą mieć szeroki zakres właściwości orzeźwiających, odprężających, pobudzających, rozgrzewających, a nawet przeciwbólowych.
 • Masaż relaksacyjny z peelingiem (peeling cukrowy, solny lub czekoladowy). To doskonały sposób na przywrócenie witalności skóry. Połączenie masażu relaksacyjnego z peelingiem daje efekt relaksu i jednocześnie przyspiesza proces regeneracji naskórka. Poprzez wykorzystanie odpowiednich substancji peelingujących podczas wykonywania masażu dochodzi do delikatnego usunięcia obumarłych komórek naskórka. Dzięki temu skóra pobudzana jest do regeneracji i tworzenia nowych komórek. Zabieg ten w doskonały sposób oczyszcza naskórek z zanieczyszczeń i przygotowują ją do pełniejszego wchłaniania substancji odżywczych. Skóra staję się bardziej elastyczna, odżywiona i ujędrniona. Dochodzi także do pobudzenia mikrokrążenia oraz likwidacji cellulitu.
 • Masaż świecą aromatyczną to doskonały sposób na relaks i odprężenie. Do wykonywania tego zabiegu wykorzystuje się specjalne świece aromatyczne, które po uprzednim podgrzaniu wydzielają piękny zapach i płynny wosk. Wosk ten nie parzy, nie wysycha na skórze, natomiast w doskonały sposób nawilża ją, tworząc na niej aksamitną powłokę. Wykorzystuje się wyłącznie świece wykonane w 100% z naturalnych składników, dzięki czemu uzyskujemy długotrwałe nawilżenie skóry i likwidacje wolnych rodników. Masaż ten sprawia, że nasze mięśnie rozluźniają się, a wszelkie napięcia znikają. Dochodzi do redukcji stresu i zmęczenia. Pobudza nas do działania i przywraca siły witalne. Jest tez doskonałym sposobem na cellulit, ujędrnienie i dożywienie skóry.
 • Terapia blizny:
  Mobilizacje blizny rozpocząć można nawet jeszcze przy założonych szwach. Oczywiście stan ten wymaga dużej ostrożności oraz pracy w kierunku gojącej się rany, co ma na celu zabezpieczenie przed rozejściem się tworzącej się blizny.
  Z bliznami warto jednak także pracować w późniejszym czasie, nawet z bliznami starymi (kilkuletnimi), które wykazują zmiany o charakterze przerostowym, o ograniczonej ruchomości czy o tendencji do wciągania (blizny wklęsłe).
 • Ujędrniający rytuał z wykorzystaniem masażu peelingującego i masażu bańką chińską to idealne połączenie dające niesamowite efekty ujędrniające i rozluźniające. Połączenie masażu peelingującego i masażu bańką chińską w doskonały sposób poprawia jakość skóry. Do tego rodzaju masażu stosuję się kosmetyki antycellulitowe oraz peelingujące, dzięki czemu dochodzi do zlikwidowania martwego naskórka oraz redukcji cellulitu. Dodatkowo wykorzystywane są bańki chińskie, które poprzez próżniowe zasysanie, korzystnie wpływają na jakość i wygląd skóry. Działanie takiej bańki opiera się na pobudzeniu mikrokrążenia krwi i limfy, przyspieszenia przemiany materii, a także rozluźnienia powięziowo- mięśniowego. Dzięki takiemu działaniu dochodzi do zlikwidowania toksycznych substancji, przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej oraz redukcji cellulitu.

Kąpiele i zabiegi termalne

Cennik

ZABIEG CAŁEGO CIAŁA CENA CZAS
kąpiel wirowa całego ciała w zawiesinie borowinowej 70 zł ok. 25 min
kąpiel wirowa kończyn górnych w zawiesinie borowinowej 22 zł ok. 15 min
kąpiel wirowa kończyn dolnych w zawiesinie borowinowej 25 zł ok. 15 min
 • Borowinę wykorzystywaną w kąpieli wirowej cechuje wysoka zawartość składników czynnych, dzięki czemu posiada ona szerokie właściwościowi lecznicze. Jest rodzajem torfu, w którym w swoim składzie ma wiele substancji odżywczych, kwasów organicznych i soli mineralnych. Podczas kąpieli borowinowej dochodzi do wchłania wszystkich jej cennych składników w głąb naszego organizmu.

  Dużym efektem terapeutycznym kąpieli borowinowej jest zwiększenie krążenia krwi, przyspieszenie regeneracji tkanek, zwiększenie procesów przeciwzapalnych, przeciwbólowych i bakteriobójczych. Dochodzi do ogólnego zmniejszenia napięcia, rozluźnienia tkanek oraz zmniejszenia uczucia ciężkości nóg. Pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się nawilżona, elastyczna i wygładzona. Kąpiel borowinowa doskonale sprawdza się w bólach reumatycznych, w bólach stawów kręgosłupa i stawów obwodowych, w stanach pourazowych i pozapalanych kości, a także nerwobólach.