fbpx

O nas

Senior
Residence
Borne
Sulinowo

Ideą powstania Senior Residence w Bornem Sulinowie, było stworzenie seniorom domu całodobowej opieki, gwarantującego komfortowe warunki mieszkalne połączone ze świadczeniem usług opiekuńczo-bytowych w przyjaznej oraz rodzinnej atmosferze. Jednocześnie chcieliśmy stworzyć przyjazny dom również dla rodzin odwiedzających naszych podopiecznych, stąd właśnie zrodził się pomysł powstania bazy noclegowej dla ich najbliższych.

seniorzy w Senior Residence
front budynku Senior Residence - o nas

Senior Residence

Senior Residence, znajduje się w sercu Bornego Sulinowa, które z kolei jest otoczone zielenią i sosnowymi lasami. Atutem tego położenia jest wygodny dostęp do pobliskich terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych, a także bliskość ważniejszych instytucji miejskich.

Budynek jest nową konstrukcją pozbawioną barier architektonicznych od podstaw zaprojektowaną tak, by oferować jego mieszkańcom wszelkie udogodnienia, niezbędne do normalnego funkcjonowania osobom w podeszłym wieku.

Znajduje się tu miejsce dla 63 podopiecznych, którzy mieszkają w wygodnych jedno lub dwuosobowych pokojach z łazienkami i kompletnym wyposażeniem sanitarnym (wc, prysznic, umywalka). We wszystkich pokojach wyposażonych komfortowo znajduje się TV, telefon oraz bezpłatny dostęp do internetu. Dodatkowo zainstalowana została w nich sygnalizacja SOS połączona z dyżurką opiekunów.

kawiarnia Senior Residence - o nas
korytarz Senior Residence - o nas

Dom posiada cztery kondygnacje z przestronną windą służącą do przemieszczania się pomiędzy piętrami. Pod parterem budynku, znajduje się kuchnia wyposażona w wysokiej klasy sprzęt gastronomiczny, oraz przestronna jadalnia z dużymi oknami tarasowymi.

Oprócz kuchni w drugiej części budynku znajduje się pralnia główna wraz z suszarnią oraz pomieszczeniami technicznymi.

W samym sercu Senior Residence, znajduje się wyposażone w nowoczesny sprzęt Centrum Rehabilitacji i Hydroterapii, z którego korzystają nasi podopieczni.

Podczas projektowania parteru kierowaliśmy się przede wszystkim myślą o tym, aby stworzyć tu miejsce, w którym mieszkańcy Senior Residence mogliby wspólnie spędzać czas przy pogawędkach lub wspólnych zajęciach. Stąd pomysł na kawiarenkę wyposażoną w stoliki z wygodnymi fotelikami oraz komfortowe sofy umożliwiające wspólne biesiadowanie lub oglądanie TV. W naszej kawiarence znajduje się barek, w którym można zamówić herbatę, kawę, zimne napoje, ciasto, słodycze czy też lody.

Na parterze znajduje się całodobowa recepcja, gabinety zabiegowe z pomieszczeniami biurowymi. W dalszej części tej kondygnacji mieszczą się pokoje oraz wygodny aneks kuchenny, wyposażony w niezbędny sprzęt do wypieku ciast i gotowania, gdzie podopieczni mogą samodzielnie lub z pomocą opiekuna, przyrządzić dodatkowy posiłek bądź upiec ciasto.

opiekunka Senior Residence - o nas

Personel Senior Residence został starannie wyselekcjonowany, przygotowany oraz przeszkolony do pracy z osobami starszymi. Spośród aplikujących na stanowisko opiekuna kandydatów, posiadających wymagane uprawnienia, pracę zaproponowaliśmy tylko tym osobom, które cechują się życzliwością, pozytywnym usposobieniem, cierpliwością oraz empatią.

Z doświadczenia wiemy, że praca w domu seniora nie należy do łatwych, a osoby decydujące się na nią, powinny wykonywać ją z powołania. Nasz personel jest przygotowany do udzielenia pomocy w zagrożeniu podstawowych czynności życiowych oraz w prawidłowej pielęgnacji osób w wieku starszym.

Decyzja Wojewody Zachodniopomorskiego

o nas - zezwolenie
o nas - zezwolenie 2

Dom jest nie tylko tam, gdzie pasuje klucz lecz tam, gdzie sercu dobrze