fbpx

Zdrowa kuchnia

Kuchnia

Mieszkańcy Senior Residence korzystają ze stołówki, mieszczącej się poniżej parteru w dolnej części budynku, do której można wygodnie dojechać windą.

Nasza kuchnia wyposażona jest w nowoczesne urządzenia i sprzęty, wykonane ze stali nierdzewnej co pozwala na zachowanie czystości oraz przygotowywanie posiłków zgodnie z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi.

Ważnym aspektem zaprojektowanej przez nas kuchni jest prawidłowy układ funkcjonalny pomieszczeń, który zapewnia bezkolizyjny przebieg procesów technologicznych. Przepływ surowców, półproduktów i gotowych produktów odbywa się z uwzględnieniem zachowania odpowiednich dla nich temperatur w pomieszczeniach.

zdrowa kuchnia 1
zdrowa kuchnia 2

Jadłospis i dieta

Podstawową zasadą dobrego funkcjonowania kuchni jest właściwe planowanie jadłospisów. W naszym przypadku jadłospisy planowane są dekadowo i opracowywane przez dietetyka. Bazą do ich tworzenia są receptury uwzględniające wartość odżywczą i kaloryczną każdej potrawy.

Zgodnie z naturalnym kalendarzem pór roku, przygotowywane są potrawy uwzględniające owoce i warzywa sezonowe, dostarczane przez lokalnych producentów. Nie dodajemy do dań żadnych polepszaczy smaku, gotujemy tak aby były smaczne, zdrowe, urozmaicone oraz miłe dla oka.

Dzięki stałej współpracy dietetyka w Senior Residence, każdy może skorzystać z indywidualnego planu żywienia oraz diety ułożonej według wskazań lekarza. Najczęściej stosowanymi są: dieta normalna, lekkostrawna, cukrzycowa, wątrobowa.

Posiłki

Jadłospis Senior Residence obejmuje pięć posiłków dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. W kuchni podręcznej przez całą dobę dostępne są dodatkowe przekąski oraz napoje.

Osoby leżące otrzymują u nas posiłki w pokojach mieszkalnych, które są dostarczane do nich przy pomocy specjalistycznego sprzętu, zapewniającego świeżość i odpowiednią temperaturę potraw. W przypadku pensjonariuszy leżących z cięższymi dolegliwościami, posiłek podawany jest przez wykwalifikowane opiekunki.

Oprócz podstawowego, codziennego jadłospisu, dla pensjonariuszy przygotowywane są dodatkowe przyjęcia urodzinowe i okolicznościowe. Dzięki czemu, zagospodarowaliśmy czas mieszkańcom w taki sposób, aby wszyscy razem mogli spędzić go w miłej, domowej atmosferze.

zdrowa kuchnia 3

Istnieje możliwość wynajęcia sali na imprezy okolicznościowe:

  • urodziny
  • chrzciny
  • pierwsza komunia
  • bankiety okolicznościowe

Pożywienie powinno być lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem - Hipokrates